Aktuální přehled seminářů pořádaných Pro náš dům, z.s. naleznete ZDE

 POZOR!
Od 1.1.2014 je v účinnosti
Nový občanský zákoník.
Více naleznete na:
www.pronasdum.cz

 

 

 

Domovní nástěnka aneb ulice-cislo-mesto


Tento projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností v oblasti podpory rekonstrukcí a revitalizací bytových domů. V průběhu mnoha let jsme zjistili, že v domech, ve kterých se daří dostatečně kvalitně informovat všechny spolumajitele, obyvatele a ostatní uživatele, se také daří realizovat potřebné aktivity daleko jednodušeji, než v objektech, kde tomu tak není.

Je pochopitelné, že všechny aktivity musí schválit členská základna. Ve většině případů je nutné realizovat rozhodnutí, která mají velký význam pro finanční rozpočty jednotlivých rodin. Tato rozhodnutí mají navíc dlouhodobý charakter a tak není možné očekávat, že v průběhu jedné domovní schůze, představíme a zároveň schválíme vše co je potřeba dělat. Informovannost v těchto případech hraje velmi důležitou, ne-li rozhodující roli. Rozvoj internetu vytváří prostor pro přípravu všech obyvatel v domě, právě pro ty činnosti, které souvisí s kvalitní informovanností o tom, v jakém stavu je dům, co je potřeba udělat, jaké budou náklady a přínosy pro každého. Domovní nástěnka umožňuje větší zapojení všech do dění souvisejících s domem . Na stránkách, které jsou zpřístupněny jménem a heslem, mohou být uloženy důvěrné informace o hospodaření celého domu, spotřebě energií a vody. Každý má tak umožněno sledovat vývoj nákladů a v reálném čase reagovat na případné negativní výkyvy.

Celý systém je vytvořen tak, aby byl jednoduchý na vkládání nových informací. Každý má možnost své vlastní e-mailové adresy. Každý ví, kde bydlí, a tak i zapamatování si www adresy je velmi jednoduché, neboť ta se právě vytváří z adresy, která představuje ojedinělý a identifikovatelný záznam.

Ekomická situace není jednoduchá a i na tuto skutečnost jsme mysleli. Roční provoz je již od 2.000,- Kč bez DPH, což je částka, která by neměla nijakým významným způsobem zasáhnout do fondu oprav, do kterého jistě provoz domovní nástěnky patří.

Mnozí se jistě položí otázku, proč mít vlastní domovní stránky v podbě nástěnky, když se tak dynamicky rozvíjejí sociální sítě, které podobné komunikační kanály nabízí. Odpověď je dle mého názoru jednoduchá: "Garantujeme maximální ochranu soukromý a všech ůdajů, které na vaší nástěnce budou umístěny".

Nedílnou výhodou je i možnost změnit na základě žádosti provozovatele svých dat, kdy stoprocentně garantujeme "vymazání celé nástěnky z našeho serveru", nehrozí tak žádné zneužití subjekty, které neustále pro celém internetu pátrají a vyhlédávají informace, které mohou zneužít pro svůj prospěch.

Věříme, že naše/vaše domovní nástěnka bude i pro váš dům velkým přínosem.

V případě zájmu či dotazu nás kontaktujte. Kontakty naleznete v sekci kontakty.